GÖZTEPEYİ LİDER YAPTIK, KENDİMİZİ ATEŞE ATTIK

7 yıl önce
1.678 Kez Görüntülendi.

Gümüşhanesporumuz bu hafta liderlik kovalayan ve şampiyonluk hesapları yapan İzmir ekibi Göztepe’ye konuk oldu.

Gümüşhanesporumuzun son iki haftaya korku yaşamadan, rahat girebilmesi açısından önemli bir karşılaşmaydı. Kalecimiz ve kaptanımız Hasan Yaranlının kart cezalısı olması sebebiyle kaleyi yedek kalecimiz aslen de Izmirli olan Süleyman Genal korudu. Rakip Göztepe ise şampiyonluk hesapları yapıyordu. Maça gelen 20.000 civarı Göztepeli taraftar şampiyonluğun ne kadar çok istendiğinin göstergesiydi ve özellikle Gümüşhane’deki Gümüşhanespor taraftarına ders niteliğindeydi.

Takımımız ilk yarıda Göztepe’nin beklemeyeceği kadar iyi bir savunma anlayışıyla kalesini gole kapattı. Ikinci yarıda ise yine iyi bir savunma anlayışı varken ve artık rakip Göztepe’nin risk alma dakikaları gelmişken ve takımımızda Tekin Adar gibi müthiş hızlı bir kontra atak oyuncusu varken… Yani galibiyete el uzatmışken maalesef Süleyman Çelikyurtun ceza sahamız içinde rakibe yaptığı bilinçsizce ve kontrolsüz açık bir faulden sonra hakem penaltı kararı verdi ve maçı 1-0 kaybettik. Böylece bütün emekler boşa gitmiş oldu, maç boyunca yapılan çok iyi savunma anlayışıyla hakkımız olan puan yada puanları alamamış olduk.

Ama bizim takımımıza inancımız hiç kesilmedi. Altın değerinde son 2 haftaya gidiyoruz. Ateş hattının sadece 3 puan üstündeyiz. Son 2 maçtan alacağımız 3 puan bizi bu ligde tutacaktır. Gümüşhane halkı seneye şampiyonluk hedefi olan bir takım izlemek istiyorsa önce bu pazar günü stada gidip takımını ligde tutmalıdır.Aksi takdirde, yani Allah korusun bu hafta içerde alacağımız bir mağlubiyetle küme düşme potası içinde olacağız ve son yılların en önemli maçında son hafta bütün imkanlarımızla bütün fedakarlığımızla belki 10 otobüs Kırklareli’nde olacağız ve takımımızı ligde tutmak için bütün himmetimizle ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Allah öyle bir fedakarlık yaptırmaya gerek duydurtmasın. Âmin ….

Saygılarımla…
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Yukarı Çık